Sillamäe Lasteaia Jaaniussike kollektiiv pälvis 1 koha ja linna juhtkonna tunnustuse nominatsioonis „Aasta heategu 2018”

19/12/2019
  • On asju, mille püsimajäämist peame tähtsaks. Meie maa igas nurgas tunneb Eesti sünnipäevast rõõmu nii täiskasvanu kui laps. Sillamäe lasteaia Jaaniussike lapsed, mis sest, et alles pisikesed kodanikud, kes käivad veel lasteaias, on täis tahtmist õnnitleda kodumaad juubeli puhul. On ju Eesti sünnipäev meie kõigi pidupäev. Sel puhul toimus lasteaias Jaaniussike palju ajaloolisele tähtpäevale pühendatud üritusi kogu Sillamäe linna rahvale ja kolleegidele: meistriklass tort Antistress, mis anti pidulikult üle Sillamäe Linnavalitsusele, teatrietendus Silvia Rannamaa teoste põhjal „Kadekopsik ja printsess Päikesekiir“, mobiilne õppevahendite näitus „100 lotot“, mängud olid valmistatud pedagoogide kätega ja rändas üle Eesti.

    Kõik aasta jooksul Eesti sajandale sünnipäevale pühendatud üritused lõid piduliku meeleolu, jätsid hea mulje ning täitsid uhkusega oma kodumaa üle.

    Esile sooviks tuua meie lasteaia Jaaniussike olulisema ürituse – festival „100 tantsusammu“, mis valmistati ette Eesti vabariigi 100.juubeliks. Pidu otsustati korraldada Sillamäe Kultuurikeskuses, et kõik soovijad ja ka linnaelanikud, kutsutud saaksid vaadata ning tunda vaimustust selle üle, kuidas lapsed on omandanud mitte ainule eesti suhtluskeele, vaid ka eesti rahvatantsuoskused. Tutvustada üldsusele eesti kultuuripärandit.

    Just nii, vahetult ja köitvalt omandavadki lasteaia Jaaniussike lapsed eesti rahvaluule ja –kombed, õpivad kindlasti selgeks ka eesti keele. Me kõik peame aru sama, et niisugused üritused nagu „100 tantsusammu“, mille korraldas lasteaia Jaaniussike kollektiiv, ühendavad meid kõiki.

    Sillamäe Lasteaia Jaaniussike kollektiiv tänab koostöö eest Sillamäe linna juhtkonda, Sillamäe Kultuurikeskust, lapsevanemaid, kolleege Sillamäe Lasteaiast Pääsupesa ja Sillamäe Eesti Põhikooli.

Jõule oodates.“Parim õpetaja 2018”