Sillamäe Lasteaed Jaaniussike                      Tere tulemast!

                                        Lasteaed avatud 6.30-18.30 tööpäevadel.

gallery/pict1
Детям нравится у нас!
gallery/jaani001
gallery/pict2

Hea koostöö lastevanemate ja lasteaia vahel on aluseks laste kohanemisele ning turvatunde tagamisele lasteaias. Kooskõlastatud nõuded lastele kodus ja lasteaias ning soodne kasvukeskkond tagavad lapse igakülgse arengu.

Kui Te pole millegagi rahul, öelge seda avameelselt rühma õpetajale.
Nõu või abi saamiseks võib lapsevanem pöörduda julgesti rühmaõpetajate või juhtkonna poole.  Pakume omalt poolt aktiivset koostööd.
Lapsevanematelt oodatakse aktiivset osalemist lapse rühma koosolekutel, mida korraldatakse lapsevanemate informeerimiseks.
Oodatud on ettepanekud õpetajatele, õppealajuhatajale, direktorile teemade kohta, millest sooviksite rohkem teada.
Lapsevanem jälgib rühmas lapsevanema jaoks välja pandud kirjalikku informatsiooni, et olla kursis kõige vajalikumaga, lisa saab küsida õpetajalt või õppealajuhatajalt.
Lasteaias toimuvatest sündmustest ja aktuaalsetest probleemidest teatame Teile riidehoiu seinal oleval stendil. Seal on tutvumiseks välja pandud nädala  tähtsamad tööd ja tegemised. Ärge  unustage vaadata ka oma lapse tehtuid joonistusi, voolimisi,meisterdaisi jne. Laps vajab Teie poolset tunnustust, innustage last, kuid ärge laitke.
Kõiki lapsevanemad on oodatud laste peoõhtutele ja teistele üritustele, mille kohta saab informatsiooni oma lapse õpetajatelt.
Lapse huvides peaks õpetaja teadma suurematest muutustest ja erakordsetest sündmustest perekonnas (õe või venna sünd, vanemate lahkuminek vms).
Nii meil kui ka Teil lapsevanemad – on ühine eesmärk – arendada ja kasvatada last vastavalt tema individuaalsusele.See on võimalik vaid meie ühise koostöö tulemusena.

TOITLUSTUS

Lasteaias on 3 söögikorda ning 1 piimapaus enne päevast jalutuskäiku.
Palun teatage õpetajaleja tervisehoiutöötajale, kui Teie laps on mõnede toiduainetesuhtes allergiline.
Toidu väljaandmine köögist toimub graafiku alusel.
Menüü koostatakse kaheksaks nädalaks, arvestades toidu kalorsuse norme.
Teatage lapse puudumisest, et last saaks toitlustatavate laste nimekirjast välja arvata.
 Pärast lapse puudumist on ka vajalik kindlasti teatada, et laps tuleb uuesti lasteaeda ning teda on vaja arvestada toitlustamisel.
Kõik muudatused toidukordades saab teha eelneval tööpäeval hiljemalt kell 9.00, teatades sellest telefonil 3972424 või 55520682.
Kui laps puudub lasteaiast ja lapsevanem ei teatanud lapse puudumisest siis võtakse laps toidult maha automaatselt järgmisest päevast.
Lasteaeda ei tohi tuua maiustusi ja toiduaineid. Sünnipäevalaps võib kostitada teisi lapsi maiustustega. Kui soovitakse lapsele kaasa anda maiustusi sünnipäeva puhul, tuleb konsulteerida eelnevalt õpetajaga.

Laps võib lasteaeda kaasa võtta oma mänguasju. Kui soovitakse lapsele kaasa anda mänguasja, tuleb konsulteerida eelnevalt õpetajaga.
Kodust kaasavõetud mänguasi peab olema puhas, terve ning ohutu ilma pisidetailideta.
Õpetajad ei vastuta kodust toodud esemete eest (mänguasjad, kelgud, jalgrattad, jt).
Õpetajad ei vastuta ehete ja juveelitoodete kadumise või purunemise eest.
Keelatud on hoida lapse kapis toiduaineid, sh ka maiustusi, ravimeid, teravaid esemeid jm. mittevajalikku.

LAPSE TERVIS JA RIIETUS

Lasteaeda tuleb terve laps, kellel ei ole köha, nohu, palavikku, kõhulahtisust, oksendamist,silmapõletikku, kurguvalu, hambavalu ega löövet. Rühmaõpetajal on õigus mitte vastu võtta last, kellel on silmnähtavad haiguse tunnused või juhtudel, kui lapsele tuleb anda ravimeid või tal pole lubatud õue minna.
Lapse haigestumisest tuleb teavitada rühma personali või juhtkonda.
Teavitage direktorit, tervisehoitöötajat ja rühmaõpetajat lapse terviseprobleemidest (allergia, astma, arsti ettekirjutused). Lapsele ei tohi lasteaeda kaasa anda ravimeid ega toidulisandeid. Õpetajal on keelatud manustada lapsele ravimeid.
Kui Teie laps vajab päeva jooksul ravimit, siis on vajalik lasteaia tervishoiutöötajale tuua raviarsti ettekirjutused. Sel juhul korraldatakse Teie lapsele rohu andmine.
Kui laps haigestub lasteaias, teatab rühmaõpetaja sellest koheselt ka lapse vanematele.
Lapse riietus toas on mugav, puhas ja nahasõbralik - õhku läbi laskev. Toas on soovitav jalas kanda sokke või põlvikuid ja kindlalt jalas püsivaid tugisisetallaga jalatseid.
Lapse õueriietus ja jalatsid on ilmastikule vastavad ja aktiivset liikumist võimaldavad.
Kui kojuminemise ja lasteaia õueriided on erinevad, siis viib lapsevanem iga nädala lõppedes õueriided pesemiseks koju, puhastada tuleb ka õuejalatseid.
Lapse kapis on vahetusjalatsid, vajadusel vahetusriided (nii toa – kui õueriided) ja vahetuspesu, puhas ja terve kamm või juuksehari, pakk pabertaskurätte, võimlemisriietus eraldi riidest kotikeses - võimlemisriietus viiakse peale nädalast kasutamist pesemiseks koju.
Soovitav on lapse riietusesemed ja jalatsid markeerida.
Pidulike ürituste korral panna lapsele selga pidulik riietus.Lapse kapis ei ole lubatud hoida ülearuseid riideid ja esemeid. Lapsevanem hoiab lapse kapi korras.
Suveperioodil on õues viibimise ajal vajalik õhuke müts,mis kaitseb last päikese eest.

UJULA

Lasteaias Jaaniussike lapsed külastavad ujulat.
Ujulas treenigutest võtavad osa kõik lasteaia lapsed (alates kahendast eluaastast).
Laps lubatakse ujulasse kui temal on ujumisriided (ujumistrikoo ja ujumismüts, rätik ja tn).
Peale lapse igakordset basseini külastamist on kohustatud lapsevanemad võtma ujumisriided ning järgmiseks ujula kasutamiseks tooma eelnimetatu lapse riidekappi.

MÄNGUASJAD JA MUUD KODUST TOODUD ESEMED

LASTEAEDA TULEMINE JA LASTEAIAST LAHKUMINE

Lasteaed on avatud tööpäevadel 06.30 – 18.30.
Lastevanemaid teavitatakse muudatustest rühmade tööajas.
Laps tuleb lasteaeda koos lapsevanema või volitatud isikuga, kes annab lapse üle rühma õpetajale.
Volitatud isikutest on kohustatud lapsevanemad rühmaõpetajale ette teatama kirjalikult avaldusega.
Last ukse vahelt või tänavalt üksinda sisse saata ei ole lubatud, lapsele peab olema tagatud järelevalve kuni õpetajale üle andmiseni. Vastasel korral ei kanna õpetaja lapse eest vastutust.
Laps tuleb tuua rühma hiljemalt hommikusöögiks või siis tegevuste alguseks, et laps saaks osa võtta õppetegevusest. Õppetegevuste ajal pole soovitatav õpetajat häirida.
Hommikul peaks lapsevanem varuma piisavalt aega, et laps lahti riietada ja rühma saata ning rääkida õpetajale kodustest sündmustest, mis võivad päeva jooksul mõjutada lapse käitumist (halb uni, terviseprobleemid jne).
Alla 18 aastastele lastele last lasteaiast kaasa anda ei ole lubatud.
Alkoholi – või narkojoobes isikutele last üle anda ei ole lubatud.
Kui lapsevanem ei ole tulnud lapsele lasteaia sulgemise ajaks järele, ega ole kontakti võtnud õpetajaga ning ka lapsevanemaga ei ole võimalik kontakti saada, kutsub õpetaja lapsele järele politsei.
Lapse lasteaiast väljaarvamiseks esitab vanem lasteasutuse direktorile avalduse. Avaldus esitatakse tervisehoiutöötajale või õppealajuhatajale hiljemalt kaks nädalat enne lapse lahkumist.

KOOSTÖÖ LAPSEVANEMATEGA

Kviitung toiduraha ja õppekulu maksiseks saate rühma õpetajalt. Toiduraha ja osamaksu panka maksmise tähtaeg on jooksva kuu 20.kuupäev. Võimalik sõlmida otsekorraldusleping. Hilisemal tasumisel võtame lapse vastu maksmist tõestava kviitungi alusel. Infot õppekulu kasutamise kohta saab rühma stendilt ja õpetajalt.

TASU KOHA EEST